הוצאת רשיונות יבוא

על פי חוק צו היבוא החופשי, ישראל מעניקה לכל אזרח את הזכות לייבא מוצרים מכל מדינה בעולם שיש לה יחסים דיפלומטיים עם ישראל. ניתן לייבא כל מוצר אלא אם זהו מוצר שנאסרה הבאתו לארץ.

עד כאן נשמע קל, פשוט ונראה כי החלום שלכם לייבא מוצרים המעניינים אתכם עומד להפוך למציאות. בפועל, כמובן שהדברים אינם כה פשוטים, וטוב שכך- חייבת להיות בקרה ורגולציה בכל הקשור ליבוא. זאת  על מנת שהיבואן ידע שהוא אכן מייבא לארץ מוצרים איכותיים שהצרכן יהנה מהם, ועבור הצרכן שידע שהמוצרים אכן עומדים בתקנים ואינם בעייתיים מכל היבט שהוא.

ישנם מספר רישיונות או אישורים בסיסיים שעליכם לקבל על מנת להתחיל לייבא:

 • רישיון יבוא: מוענק ע"י משרד התמ"ת. כל אזרח ישראלי או חברה ישראלית רשומה יכולים קבל רישיון זה. עליו למלא טפסים עם פרטי החברה מממנה מעוניינים לייבא ולהוסיף חשבוניות המוצרים.
 • אישור עבור מוצר מיוחד: ישנם מוצרים מיוחדים שדורשים הוצאת אישור מן המשרד הממשלתי הרלוונטי. יבוא מכוניות לדוגמה מצריך אישור של משרד התחבורה, יבוא תרופות מחייב אישור של משרד הבריאות. ישנם מוצרים הקשורים לחקלאות המחייבים את אישור משרד החקלאות וכו'.
 • אישור מכון התקנים: כל מוצר שרוצים לייבא צריך לעבור דרך מכון התקנים על מנת לקבל תו תקן ישראלי, שהוא הגושפנקא עבור צרכנים ישראלים שאכן המוצר עומד בסטנדרטים והוא ראוי לשימוש.
 • סימון בתווית ישראלית: פעולה נוספת שחשוב מאוד לבצע הוא סימון המוצרים בתווית בעברית. על התווית צריכים להופיע כל הפרטים כמו שם היצרן, מקום הייצור וגם פרטי היבואן.

הוצאת הרישיונות והאישורים צריכה להיות אחד הצעדים הראשונים שלכם בדרך ליבוא מוצרים. חשוב לקחת בחשבון שגלגלי הבירוקרטיה עובדים לאט וגם אם אתם מוכנים להתקדם בכל הקשור למציאת הספק המספק לכם את הסחורה והגעה להבנות איתו, יש קודם כל לסגור את הפינה של קבלת כל האישורים והרישיונות הנדרשים.

איך אנחנו נכנסים לתמונה?

אנחנו באולפוריו עוסקים ומתמחים בין היתר בכל הקשור לסחר בינלאומי, יבוא ויצוא.  אחד השירותים הנכללים בחבילת השירותים שאנו מספקים ללקוחותינו היא השגת רישיונות ואישורים הרלוונטיים עבורכם ועבור המוצר אותו אתם מעוניינים לייבא. כיוון שאנו מכירים היטב את כל החוקים בעניין וגם נמצאים בקשר עם המשרדים הממשלתיים השונים וגם עם מכון התקנים באופן רציף, קבלת הרישיונות והאישורים דרכנו יהיו פשוטים ומהירים יותר. כיוון שאת השגת רישיונות היבוא אתם מקבלים כחלק מחבילה כוללת של שירותים, כולל איתור ספקים, שילוח בינלאומי בתנאים הטובים ביותר, משתלם לכם במיוחד לעבוד איתנו ולהסיר מכם דאגות רבות הקשורות לתהליך המורכב של היבוא.

מעוניינים להתחיל לייבא והבירוקרטיה מהווה עבורכם מחסום? אל תתנו לבירוקרטיה להרפות את ידיכם. אנו נמצאים כאן בשבילכם. פנו אלינו בכל בעיה או שאלה

צרו קשר


  Our Headquarters are located at
  Herzliya Israel    
  +972-73-3744457
  Natalie@olforyou.com
  דילוג לתוכן