יבוא חלקי חילוף

יבוא של רכבים או מוצרי תעבורה מותרים, ואכן אנו רואים עלייה במספר הרכבים המיובאים וחלקי חילוף לרכב. תהליך הייבוא אינו קשה או מסובך כאשר יודעים מה לעשות.

יתרונות חלקי חילוף מקוריים ביבוא מקביל לעומת חלקי חילוף משומשים

יבוא מקביל של חלפים חדשים מייתר את השימוש בחלפים משומשים. שימוש בחלפים מקוריים שומרים על רכב תקין לאורך זמן, מפחית ביקורים במוסך ומאפשר בטיחות בעת נהיגה.

חלקי חילוף של רכבים

כל רכב זקוק מעת לעת זקוק להחלפה של חלקים. אך כאשר נדרש להחליף חלק ברכב, לא פעם האופציה היא חלק מקורי יקר או חלק משומש שלא ידוע מה מצבו. האופציה הנוספת היא יבוא של חלקי חילוף לרכב.

יבוא חלקי החילוף ושלא תלוי במחירי היבואן מוזיל משמעותית את התיקון. תוכלו להשיג חלפים מקוריים בעלות של עד 50% מהמחירים בארץ.

יבוא מוצרי תעבורה מאפשר לייבא את החלק במחיר נמוך משמעותית מאשר בקרב היבואנים הרשמיים. כך ניתן ליהנות ממוצר איכותי ומקורי במחיר נמוך בצורה משמעותית.

ראשית נסביר מתי מותר לייבא כלי רכב וחלפים ביבוא אישי ולאחר מכן נסביר מה נדרש על מנת לייבא רכבים וחלקי חילוף לרכב.

התנאים ליבוא אישי של רכבים ומוצרי תעבורה

היבוא נעשה בכמות סבירה ולשימושו האישי של היחיד לפי סעיף 112 לחוק רישוי שירותים ומקצועות בענף הרכב, התשע"ו- 2016.

 • המוצרים המיובאים הינם לשימוש אישי בלבד, ולא למטרת מכירה לאחר.
 • יבוא של מספר נמוך של חלקים.
 • היבוא מבוצע על ידי יחיד ולא על יד עוסק מוצרי התעבורה.
 • יבוא מוצרי התעבורה אינם מיועדים ליצור, לצורכי אספקה, או למתן שירותים בתחומי הרכב.
 • היבוא לא ייעשה למטרת מכירתו לאחר.

הליך יבוא מוצרי תעבורה לארץ?

יבוא מוצר תעבורה כולל מספר תהליכים ואלו משתנים בהתאם לשיוך הקבוצתי של מוצר התעבורה.

אחד הנושאים שיש לשים עליהם דגש הוא חלקי חילוף המעוגנים בתקנים. משרד התחבורה מפרסם רשימת חלקי חילוף  אשר חלה עליהם חובת עמידה בדרישות תקן. תוכלו למצוא את רשימת המוצרים ב אתר משרד התחבורה.  יבוא מוצרי תעבורה אלה (למעט משומשים) מחייב את היבואן להוכחת עמידת חלקי החילוף בדרישות התקן. לכל מוצר מפורט מהן הדרישות המחייבות, בחלק מהמוצרים יידרש מהיבואן להציג רק את סימון התקן על גבי המוצר  וללא צורך באישור נוסף.

שחרור מהמכס של רכבים וחלקי חילוף הדורשים בתקן יש לפעול בהתאם לנהלי משרד התחבורה. יש למלא הצהרה בעת שחרור המוצר. ולהציג אישור מעבדה מוסמכת לרכב או אישור ממשרד התחבורה לעמידת המוצרים בדרישות התקן.

חלקי חילוף המותרים ביבוא אישי

חלקי חילוף שלגבם לא נקבעו דרישות תקן, ניתן לייבא באופן חופשי וללא התערבות רגולטורית של משרד התחבורה.

מעוניינים לייבא רכב או חלפים ביבוא אישי?

תוכלו לבדוק ב מערכת יבוא אישי, אם חלות דרישות חוקיות על הפריט, שתרצו לייבא.

 

בדיקת דרישות ליבוא

יבוא מוצרי תעבורה  כולל מספר שלבים:

בדיקת פרט המכס ב רשימת משרד התחבורה. ברשימה זו תוכלו למצוא את הפריט שתרצו להזמין ומהן דרישות התקן הקיימות ודרישות נוספות.

במידה והפריט לא קיים ברשימה, יש לבדוק האם הפריט מוגדר תחת צו יבוא אישי של משרד התחבורה. תוכלו למצוא מידע נוסף גם בנושא תעריף המכס.

חשוב להכין תיקייה הכוללת את כל המסמכים בהתאם לדרישות התקן.

לאחר הבדיקות האמורות יש להעביר מייל הכולל התעודות הנדרשות וכן טבלה המפרטת את כל הפריטים: פרט מכס, יצרן, תיאור, מותג, וכל מסמך נוסף שיש ברשותכם.

 

יתרונות חלקי חילוף מקוריים ביבוא מקביל לעומת חלקי חילוף משומשים

יבוא מקביל של חלפים חדשים מייתר את השימוש בחלפים משומשים. שימוש בחלפים מקוריים שומרים על רכב תקין לאורך זמן, מפחית ביקורים במוסך ומאפשר בטיחות בעת נהיגה.

חלקי חילוף של רכבים

כל רכב זקוק מעת לעת להחלפה של חלקים. אך כאשר נדרש להליףך רכב ברכב, לא פעם האופציה היא חלק מקורי יקר או חלק משומש שלא ידוע מה מצבו. האופציה הנוספת היא יבוא של חלקי חילוף לרכב.

יבוא חלקי החילוף ושלא תלוי במחירי היבואן מוזיל משמעותית את התיקון. תוכלו להשיג חלפים מקוריים בעלות של עד 50% מהמחירים בארץ.

יבוא מקביל מאפשר ללקוחות לייבא את החלק במחיר נמוך משמעותית מאשר בקרב היבואנים הרשמיים. כך ניתן ליהנות ממוצר איכותי ומקורי במחיר נמוך בצורה משמעותית.

 

צרו קשר


  Our Headquarters are located at
  Herzliya Israel    
  +972-73-3744457
  Natalie@olforyou.com
  דילוג לתוכן