יבוא רכבים

החוק מאפשר לכל אזרח או תושב מדינת ישראל לייבא עד שני רכבים ביבוא אישי לצרכים פרטיים. היתרון של יבוא רכב אישי הופך למשמעותי  אם ברצונכם ליבא רכב יוקרתי, מאחר שניתן למצוא הפרשים עצומים בעלות עקב העמלות הגבוהות אשר גובה היבואן רשמי . עם זאת, חשוב לציין כי מדובר בתהליך מורכב ומסובך הרצוף בביורוקרטיה ודורש הרבה מעבר למילוי טפסים. וזו אולי הסיבה שרבים נמנעים לייבא בעצמם.

סוכנויות יבוא רכבים

ההפרשים במחירים אשר מציעים יבואנים מורשים לבין המכירים של סוכני יבוא אישי הם עצומים. וההפרש בעלויות  יכול להיות משמעותי  מאוד בסכומים של מעל 150.000 ₪ ואף יותר מכך.

הדרך הטובה והמהירה ביותר לעשות יבוא האישי באופן עצמאי  הוא באמצעות סוכנות ליבוא אישי . סוכן מקצועי ומיומן יחסוך לכם זמן ויחסוך לכם בעמלות..
אילו דגמי רכב ניתן וכדאי לייבא לישראל ביבוא אישי

ניתן לייבא כל רכב מאירופה וזאת בתנאי שליצרן הרכב יש הסכם עם יבואן מורשה בארץ לשם תמיכה ושירות לרכב. כמו כן, ניתן לייבא כלי רכב ממדינות מארה"ב וקנדה.

ביבוא אישי – ניתן לייבא  מכוניות משפחתיות, רכבי מנהלים  ורכבי ספורט ושטח. בנוסף ניתן לייבא דגמים מיוחדים שהיבואניים הרשמיים לא מייבאים אותם.

איזה שנת דגם ניתן לרכוש ?

ניתן לרכוש רכב מהשנה הקלנדארית הנוכחית, משנת הדגם הקודמת ומשנת הדגם  הבאה, וזאת בתנאי שלא חלפו יותר מ- 24 חודשים ממועד ייצור הרכב ועד לרישומו בישראל.

מיסי יבוא רכב

יבוא רכבים שנעשה ביבוא האישי נושא המיסוי הוא עניין מורכב התלוי בהסכמי סחר בינלאומיים שונים, חשוב לקחת בחשבון את כל שיעורי המס לרכב. אם בחרתם לייבא רכב שאינו ברשימת המדינות המורשות תאלצן לשלם מס נוסף או אם בחרתם ברכב יוקרה גם תאלצו לשלם נוסף.  למעשה שיעור המס תלוי בערך הרכב.

תקנה נוספת של רשות המיסים מאפשרת הנחה משמעותית במיסוי על מכוניות היברידיות ביבוא האישי.

תהליך ייבוא אישי של רכב בישראל

תהליך יבוא רכב הוא תהליך ומורכב הכולל מגע עם מספר רשויות, כדאי לוודא את הפרטים הבאים למען פישוט ההליך וסיומו במהרה:

רישיון נהיגה ישראלי

על המבקש להחזיר ברישיון נהיגה ישראלי בתוקף בדרגה המתאימה לסוג הרכב המבוקש.

סוג הרכב

יש לוודא כי מדובר בסוגי כלי רכב המנויים בהוראת הנוהל. ולוודא כמה חודשים מזמן הייצור.

הגשת בקשה לרישיון יבוא רכב מתבצעת באמצעות טופס בקשה מקוון  לרכב ביבוא אישי.

על הרכב המיובא לעבור בהצלחה את בדיקות מחלקת התקינה, מבחן רישוי והתקנת מערכות בטיחות. להגשת הבקשה לרישיון רכב זמני

יש לוודא כי הרכב המיועד לא ניזוק בחו"ל כך שיימנע רישומו בארץ.

מערכת בקרת יציבות

יש לוודא כי ברכב מותקנת מערכת בקרת יציבות (ESP), זאת עפ"י המפרט הטכני של הרכב וכן עפ"י נורת חיווי בלוח המחוונים.

דרישות תקינה

יובהר כי ניתן לייבא רכב אשר יוצר בתקינה פדראלית של ארה"ב או בתקינה קנדית, גם אם יוצר מחוץ למדינות נפט"א כמצוין בהוראת הנוהל.

סיוע ועזרה

מייבא רכב ביבוא אישי יכול להתקשר בהסכם תיווך בכתב, כמפורט בסעיף 70(א) לחוק רישוי שירותים ומקצועות בענף הרכב, תשע"ו-2016, עם בעל רישיון מתווך ביבוא אישי בתוקף, לשם ייעוץ, הדרכה או איתור רכב, לשם התקשרות של צדדים בעסקה לרכישת רכב במדינת חוץ וייבואו של הרכב.

שינויים טכניים

יש לוודא כי לא בוצע ברכב שינוי מבנה כלשהו.

תשלום בעד הרכב והמיסים שהוטלו עליו
את התמורה בעד הרכב על המייבא לשלם בעצמו לספק הרכב במדינת חוץ ולא על ידי או באמצעות צד שלישי, כמו גם את המיסים שהוטלו על הרכב.

תשלום אגרה

הגשת הבקשה כרוכה בתשלום אגרה. התשלום מתבצע עם סיום מילוי הטופס המקוון באמצעות שירות התשלומים הממשלתי.

מגבלת העברת בעלות
יש לדעת כי על רכב המיובא ביבוא אישי מוטלת מגבלת העברת בעלות למשך 12 חודשים.

לשחרור הרכב המיובא יש צורך להציג  רישיון נהיגה בתוקף , חשבונית רכישה מקורית  ואישורים הכוללים את פרטי הרכב, שנת ייצור, נפח מנוע, מספר מנוע ושלדה, תוספות המותקנות ברכב, חשבון הובלה וביטוח, רישיון יבוא ואישורים נוספים.

לקבלת רישיון יבוא למכונית פרטית המיובאת לישראל, חייב הרוכש להציג אישור מהיבואן הרשמי בישראל, המייצג את יצרן הרכב המיובא.

באישור היבואן יוצהר שהוא מסוגל להעניק שרות לרכב המיובא.

מעוניינים להתחיל לייבא והבירוקרטיה מהווה עבורכם מחסום? אל תתנו לבירוקרטיה להרפות את ידיכם. אנו נמצאים כאן בשבילכם. פנו אלינו בכל בעיה או שאלה

צרו קשר


    Our Headquarters are located at
    Herzliya Israel    
    +972-73-3744457
    Natalie@olforyou.com
    דילוג לתוכן