יצוא ויבוא

יבוא ויצוא הם אחד ממישורי הפעולה החשובים ביותר שישנם היום. הגלובליזציה, העולם הפתוח, האפשרות להזמין מוצר דרך אתרים בינלאומיים בקלות כה רבה הופכים את המסחר  ממקומי בעיקרו  לבינלאומי. היום גם חברה קטנה יכולה לייצא את מוצריה ולשווק אותם בשווקים בכל העולם וגם אדם פרטי יכול להפוך ליבואן. למרות האפשרויות הרבות וקלות הביצוע היחסית של העניין, יבוא ויצוא הם עדיין תהליכים מורכבים בהם מעורבים גורמים שונים, החל מהמנהג המוביל את המוצר לנמל ועד רשויות המכס. לכן, חברה העומדת לצידכם ומבצעת עבורכם את שלבי היבוא או היצוא היא חיונית להצלחה.

יבוא ויצוא- ספקים, אישורים, שילוח ומכס ומציאת שווקים.  

אם החלטתם להפוך ליבואנים או יצואנים של מוצר, חשוב קודם כל שתזכרו שאם הדבר חשוב לכם הוא אכן יקרה. עם זאת, נדרשת סבלנות וכפי שציינו, החשוב ביותר הוא לעבוד עם חברה אמינה ומקצועית. תהליך היבוא כולל בתוכו מספר שלבים:

איתור ספקים: איתור ספקים הוא שלב חשוב מאוד ביבוא. איתור הספק המתאים ביותר, ספק אמין ואיכותי שיתאים גם לתקציב שלכם הוא משמעותי מאוד. אם מטרתכם היא ייצור מוצר מאפס על פי סקיצה, גם כאן יש לאתר ספק שניתן לסמוך על עבודתו.


אישורים ורישיונות: על מנת לייבא יש לקבל רישיון יבוא ממשרד התמ"ת. בנוסף, מוצרים רבים דורשים אישור נוסף של המשרד הממשלתי האמון על אותו סוג מוצר: יבוא רכבים דורש אישור משרד התחבורה לדוגמה. מוצר מיובא צריך לעבור את בדיקת מכון התקנים ויש לדאוג להדבקת תווית בעברית עם פרטי היצרן והיבואן.


שילוח בינלאומי: שילוח בינלאומי יקבע האם אכן המוצר יגיע ליעדו ולכן קריטי להשיג תנאי שילוח בינלאומי טובים ככל האפשר, כולל כל הפעולות הנדרשות של אריזה, הובלה ימית/אווירית ויבשתית עד הגעת המוצר, על כל הלוגיסטיקה הכרוכה בכך.


עמילות מכס: שחרור המוצר מהמכס הוא אחד השלבים אשר אחריו כל יבואן נושם לרווחה. על מנת שהסחורה תשוחרר מן המכס מהר ככל האפשר, יש לעבוד עם עמיל מכס מנוסה המכיר היטב את סיווג הסחורות ואת התהליך כולו.


שווקים לשיווק מוצר בחו"ל: אם תהליך היבוא מסתיים בשיווק המוצר המיובא לרשתות שיווק וללקוחות בארץ, ביצוא על היצואן למצוא את הלקוחות שירכשו את מוצריו בחו"ל. מטבע הדברים תהליך זה מורכב יותר ויש לבצע עבודה מקדימה ומעמיקה עוד לפני העיסוק ביצוא עצמו במציאת שווקים בהם יש פוטנציאל טוב להצלחת המוצר ומציאת לקוחות.

לסיכום, יבוא ויצוא מרחיבים משמעותית את פעילות העסק או החברה אך יש לפעול בצורה מדויקת על מנת שאכן יצליחו. הן יבוא  והן יצוא דורשים השקעת משאבים לא מבוטלת ולכן יש לעשות זאת נכון. אנחנו באולפוריו נדאג שכל שרשרת היבוא או היצוא תתבצע על הצד הטוב ביותר והמשתלם ביותר עבורכם.

רוצים לפרוץ ולייצא את מוצרי החברה לחו"ל? לייבא לארץ מוצר ייחודי? אנו באולפוריו נעמוד לצידכם לאורך כל הדרך

צרו קשר


    Our Headquarters are located at
    Herzliya Israel    
    +972-73-3744457
    Natalie@olforyou.com
    דילוג לתוכן